Kızlık Zarı Dikimi

KIZLIK ZARI NEDİR ?

Kızlık Zarı Dikimi Dünya'nın birçok yerinde, kadınlar tarafından, uygulanması istenen ufak cerrahi bir işlemdir. Kızlık zarı dikimi ameliyatında amaç, kanamanın sağlanmasıdır. Bu amaç için, seçilecek kızlık zarı dikimi tipi, hastanın cinsel aktiviteye gireceği zamana bağlıdır.

Kızlık Zarı Dikimi

Ülkemizde genellikle partnerleri ile, yeni bir başlangıç yapmak isteyen kadınlar tercih ederler. Erkekler tarafından bekaretin sembolü olarak düşünülür. Kızlık zarı dikimi operasyonları veya tıbben kullanılan ismi ile hymenoplasty ameliyatları hemen hemen bütün dünya genelinde yer alan jinekolojik estetik ameliyatlar içerisinde yer almaktadır.

Kızlık zarı yani himen pek çok toplumda kadında saflığı ve bekareti temsil ettiği için büyük önem taşımaktadır. Çoğunlukla kapalı toplumlarda evlenme öncesi cinsel ilişki tabu olduğu için bekaret büyük önem taşımaktadır. Kadınların bir kısmında, ilk gecelerinde, ( ilk cinsel aktivite ) kanama olmaması, malesef birlikteliklerini etkiliyebilmekte hatta daha ciddi sorunlarla yol açabilmektedir.

Kızlık Zarı Dikimi Çeşitleri

Kızlık zarı dikilerek onarılabilir , burada başarı yırtığın oluş zamanına ve dokuların vereceği cevaba bağlıdır. Kızlık zarının tamirinde esas amaç zarı eski anatomik yapısına kavuşturmak ve cinsel birleşme esnasında kanamanın meydana gelmesini sağlamaktır. Kızlık zarı dikimi cinsel ilşki sayısı ve ilişkinin ne zaman olduğu farketmeksizin yapılabilir, hatta doğum yapmışlara bile uygulanabilmektedir.

Kızlık zarı tamiri birkaç yöntemle yapılmaktadır. Bunlar arasında en sık kullanılanlar kalıcı yöntem de denilen fleb yöntemi ve basit olarak uc uca dikerek yapılan birleştirme tekniğidir. Bu yöntemle yapılan ( Fleb Tekniği ) kızlık zarı dikiminde etraftaki dokulardan alınan mukoza parçası ile yırtılan bölgede yeni bir kızlık zarı meydana getirilmektedir. İşlem sonrası ne zaman ilişkiye girilirse girilsin kanama meydana gelecektir. Bu tip tamirde kaç kez cinsel ilişkiye girildiği veya kızlık zarının ne zaman yırtıldığı önemli değildir. Daha önce doğum yapanlara veya kürtaj olanlara da bu yöntemle kızlık zarı tamiri yapılabilmektedir.

Basit teknikte ( uç uca birleştirme) ise kızlık zarı geçici olarak yırtılan uçlar birbirine dikilir ve cinsel ilişki ile bu bölgeden yırtılma olur, kanama meydana gelir. Bu işlem evlenmeden 3-4 gün önce yapılmalıdır, aksi halde kanama meydana gelmeyebilir.

Kızlık zarı dikiminde, zamana bağlı olarak 2 seçenek vardır .

1- Kalıcı işlemler

Kalıcı kızlık zarı dikimi, çoğunlukla ileriye yönelik olarak yapılır.

Kalıcı kızlık zarı dikimi de farklı tekniklerle yapılabilir;

Bunlardan ilki son zamanlara kadar daha sık kullanılan ve bu yüzden kalıcı yöntemle ismi özdeşleşmiş “flep yöntemi” dediğimiz yöntemdir.

Burada amaç kızlık zarını orjinal görünümüne yakın bir hale getirmek değildir. Daha ziyade kızlık zarı daha ince yapıda olan ve/veya daha önce doğum yapmış kadınlarda sıkça ratladığımız tarzda kalan kızlık zarıparçalarının dağınık ve fazla yıpranmış olduğu vakalarda uygulanır. Burada uygulanan teknikle vajen duvarının tek veya her iki kanadından kaldırılarak serbestleştirilen doku alanları karşı duvarla köprü görevi görecek şekilde birleştirilir.

Başarı bu köprüyü oluşturan dokuların (flep) canlılığını korumasına ve karşı duvara tutunmasına ba

2- Geçici İşlemler

Geçici kızlık zarı dikimi işlemleri, cinsel aktiviteye en yakın sürede yapılır. Bu süre maksimum 10 günü geçmemelidir.

Kızlık Zarı Nedir ?

Kızlık zarının Latince adı “Hymen”dir. Okunuşu ise himen’dir. Hymenaous, Dionysus ve Afrodit’in oğlu olup, zifif gecesi kızlık zarı bu Tanrıya adanmıştır ve ismi buradan gelmektedir.

Kızlık zarı pek çok toplumda namus ve bekaretin simgesi haline gelmiştir. Kızlık Zarın bozulmamış olan kadın cinsel ilişkiye girmediği düşünülür. Adli tıpta tecavüz, cinsel istismar ve şiddete uğrayan veya şüphenelenilen kişilerin değerlendirilmesinde kızlık zarı muayenesinden faydalanır.

Yandakiya resimde 18 yaşındaki genç bir kızın genital organları önden bakış açısıyla görülmektedir. Kızlık zarı, vajina girişinin 1-1.5 cm iç kısımdaki yer alan ince bir yapıdır.

Kızlık Zarının Görevi Nedir ?

Kızlık zarı bir organ değildir ve fonksiyonel olarak bir işlevi bulunmamaktadır.
Bebeklik döneminde itibaren (anne karnında 7-12. haftalar arasında oluşur) 11-12 yaşına kadar vajina içine mikropların girmesini engellemektedir. Erkek bebekte genital duvarlar birleşerek testisin içerisinde bulunan deriyi oluştururken, kız bebekte ise genitel duvarlar ayrışarak dış dudakları ve iç dudakları oluşturur.
Küçük kız çocuklarında değişik cisimler sokarak oluşabilecek enfeksiyonlara neden olmaması işlevini görmektedir. Çünkü bu dönemde vajina içinde oluşacak enfeksiyonların rahim ve tüpler kanalı ile batına doğru çıkması erişkine göre çok daha kolaydır. Bu nedenle kızlık zarı kadının genital bölgesini dış etkenlere karşı koruyan bir engeldir ve bu amaçla yaratılmıştır.
Kızlık zarının diğer bir yararı ise doğuştan idrar kanalı yokluğu gibi durumlarda çıkartılıp kullanılarak bu bölgeye üretra (idrar kanalı) yapılmasıdır. Literatürde nadir olarak görülen bir durumdur.

Kızlık Zarı Nerededir ve Nasıl Bir Yapıdadır?

Kızlık zarı, ismininde düşüncesiyle zar gibi düşünülsede bir zar değildir. Hymen yapısı olarak ortasında küçük bir delik olan ve vajina girişinde bulunan küçük (labia minora) ve büyük (labia majora) dediğimiz küçük dudakların yaklaşık 1- 1,5 cm gerisinde bulunan doku, zarsı yapısıdır.

Ağız dokusuna benzer, mukoza yapısındadır. Adet kanamasının dışarıya akmasının sağlayan delik şeklinde bir açıklık bulunur, her kişide bu açıklığın yeri, büyüklü ve şekli değişiklik gösterir.

Kızlık Zaranın Yırtılmasının Nedenleri

Kızlık zarı ilişki, travma, kaza veya nadiren de spor yaparken yırtılabilmektedir. Kızlık zarı zarsı ince bir yapı olup vajina girişinden ortalama 2 cm geride yer alır. Vajinayı çepeçevre iç kısımdan sararak içeri doğru bir çıkıntı oluşturur ve vajina iç duvarını daraltır. Normalde vajina genişleyebilen bir yapıya sahiptir, bunu en güzel ve çarpıcı olarak doğum esnasında 10 cm çaplı başın geçişine izin vermesinde görmekteyiz.

Ancak kızlık zarı genişleme özelliğine sahip değildir (sadece elastik tip kızlık zarı genişleyebilir) ve içeri giriş olduğunda yırtılarak kanama meydana gelir. Burada kanama değişik miktarlarda olabilir. Eğer kanlanması yoğun bir yerden yırtılma olursa veya aşırı kalın, etli kızlık zarı yapısı mevcutsa kanama aşırı olur ancak kanlanması az olan bölgeden olan yırtılmalarda kanama fark edilmeyecek kadar az olabilmektedir.

Bazı kızlık zarları yukarıda da belirttiğimiz gibi elastik olabilir , bu tip kızlık zarı ortalama her 10 bayandan birinde görülebilmektedir ve bunlarda ilşki ile kanama meydana gelmez. Bu durum bazen eşler arasında büyük problemlere sebep olabilmekte ve eşin kendisini kız olduğunu , daha önce cinsel ilişki yaşamadığını ispatlama çabasına sokabilmektedir…

  • Himende aşırı gerilmeye neden olan sportif faaliyetler
  • Sert kesici bir objenin üstüne düşmek
  • Bakire olduğu halde vajinal yolla kullanılan ilaçlar, tamponlar
  • Aşırı travmatik kaşımak
  • Bu bölgeyi ilgilendiren operasyonlar geçirmiş olmak

Kızlık Zarının Ne zaman Bozulduğu Anlaşılır Mı ?

Kızlık zarının bozulmasından sonra 7 gün içinde yırtılan kenarlar iyileşir ve sonrasında herhangi bir değişiliğe uğramaz. 7 gün sonrasında bozulma zamanı tam olarak tahmin edilemez. Kızlık zarı muayenesi ile kızlık zarının bozulduğu son 7 gün içinde ya da daha öncesinde kızlık zarı yırtılması gelişmişse anlaşılabilir.

Kızlık zarı dikimi için bekaretin ne zaman bozulduğu önemle değildir ve kişinin kaç kez ilişkiye girdiği anlaşılmaz, bunu gösteren herhangi bir testte bulunmamaktadır.

Kızlık Zarı Muayene Teknikleri

Kızlık zarının bozulmasından sonra 7 gün içide yırtılan kenarlar iyileşir ve sonrasında herhangi bir değişiliğe uğramaz. 7 gün sonrasında bozulma zamanı tam olarak tahmin edilemez.Kızlık zarı muayenesi ile Kızlık zarının bozulduğu son 7 gün içinde ya da daha öncesinde kızlık zarı yırtılması gelişmişse anlaşılabilir.

Kızlık zarı en iyi jinekolojik pozisyonda yatarken bacaklar kurbağa pozisyonunda (frog-leg position) iken görülebilir. Doktor kızlık zarı muayenesi yapmadan önce eldivenini takar ve gazlı bez yardımıyla başparmak ve işaret parmakları arasında tuttuğu labiaları iki yandan nazikçe dışa ve aşağıya doğru çeker. Bu hareket oldukça nazik yapılan bir hareket olup, asla genç kızların çok zaman korktukları gibi ağrılı bir işlem değildir ve asla kızlık zarına bir zarar vermez. Bu muayene sırasında pelvik kaslara dokunulmaz. Pelvik kaslarda gerginlik olursa vajinal vestibular yapılar ve himen izlenemez.

Özellikle çocuklarda diz-dirsek pozisyonu (prone knee- chest position) diye tanımlanan baş ve göğsün muayene masasına değdiği, yüzükoyun başaşağı yattığı pozisyonda labialar yukarda ve ayrık olarak duracağı için kızlık zarının arkası (posterior himen), vagina ve anüs daha net izlenebilir.

Daha küçük çocuklar ise annelerinin kucağında frog-leg pozisyonda tutulduğu zaman himen muayenesi kolaylıkla ve nazikçe yapılabilir. Himeni daha net bir şekilde incelemek için nemlendirilmiş pamuk uçlu bir çubuk kullanılibilir. Bu çubuk yardımıyla fimbrialı ve çok aşırı gelişmiş olan himeni muayene etmek mümkündür.

Pubertal himeni incelemenin gelişmiş bir başka metodunda Foley kateter kullanmak gerekir. Kateter nazikçe himen açıklığından vajinaya geçirilir ve Foley kateterin balonu şişirilir, hafif derecede traksiyon yapılarak himen gerilir ve laserasyonlar ya da himenin normal anotomik yapısı net olarak değerlendirilir.

Kızlık Zarı Dışarıdan Görülür mü ?

Hayır.  Kızlık zarını incelemek için dışarıdan baktığınızda görmeniz pek mümkün değildir. Çünkü kızlık zarı2-3 cm içeride kalmaktadır. Özellikle kilolu bayanlarda cilt altı yağ dokusunun kalınlığından ötürü kızlık zarı (hymen) daha derinlerde 4-5 cm içeride olabilmektedir. 

Kızlık zarı vajinanın 1-2 cm içerisinde bulunmaktadır. Özellikle kilolu kişilerde cilt altı yağ dokusunun kalınlığından ötürü kızlık zarı 4-5 cm daha derinlerde olabilmektedir.İç ve dış dudaklar birbirine bitişik bulunur ve kızlık zarını görmek için dudakların öne ve yana çekme hareketi ile vajinal duvarların aralanması gerekir. Kişi kızlık zarını kendi kendine bakarak göremez ve değerlendiremez. Bu değerlendirme kadın doğum uzmanı tarafından "kızlık zarı muayenesi"yapılarak belirlenir.

Diğer taraftan vajinanın alt ve üst duvarının birbirine komşu olarak durması da vajina girişinde yer alan kızlığın incelenmesini imkansız hale getirebilir. 

Tüm bu nedenlerle özellikle sürtünme sonucu olan şüpheli cinsel ilişkilerde kanama gelmesi durumunda, genital alana olan darbelerde veya masturbasyon sırasında içeriye yabancı bir maddenin sokulması sonucunda oluşabilecek olası kızlık zarı (hymen) yaralanmalarında mutlaka deneyimli bir jinekolog tarafından "kızlık zarı muayenesi" yapılması önerilmektedir.

İlişki Sırasında Kızlık Zarının Yırtılması

Kızlık zarı vajina girişinde kolay yırtılabilen, ince kılcal damarlara sahip ve kan damarlarından oluşan bir yapıdır. İlk ilişkide başta kızlık zarının yapısına, penisin büyüklüğüne bağlıdır.İlk ilişkide kanama oranı neredeyse %50’ dir ve çok kanama yaşanmaz.

Elastik ve esnek zara sahip kadınlarda, kızlık zarının ortasındaki delik çok geniş olduğundan ve yırtılma damarlarının az olduğu bölgeden kaynaklanması durumunda kanama görülmeyebilir.

Kızlık Zarı Kanama Miktarı, Süresi ve Rengi

Kızlık zarı kanaması vücuttaki diğer kanamalardan çok farklı değil. Pembemsi lekelenmeden yoğun kırmızı kanamaya kadar bir değişkenlik gösterir ve bir kaç damla kanama şeklindedir. Bir kaç gün boyunca lekeleme şeklinde kanama devam edebilir. Çok nadirende olsa zar arkasında bir damar açığa çıkması sonucunda kanama durmazsa cerrahi işlem ile dikiş atılması gerekir. Kronik akciger hastlığı olan veya kan hastalıkları mevcut ise koyu kırmızı renkte de kanama görülebilir.

Kızlık Zarı Yırtılırken Ağrır Yaşanır Mı?

Kızlık zarı vajinanın girişinden birkaç santim içerde, ortası delik, soğan zarı inceliğinde bir zardır. Hymen (Kızlık Zarı) Yunan mitolojisinde evlilik tanrısına verilen isimdir, kızlık halkası,bekaret zarı, kızlık perdesi olarakta bilinir.

İlişki esnasında hissedilen zevk oranı yüksekse veya sevişmede bir miktar acı zevk verebilir ve ağrı psikolojik olarak hissedilmeyebilir.

Mastürbasyon Esnasında Kızlık Zarının Yırtılması

Kızlık zarının yırtılıp, yırtılmaması mastürbasyonun nasıl yapıldığı ile ilgilidir. Yabancı cisim, parmak, penis vajenin içine girmesi nedeniyle mastürbasyonda kızlık zarının bozulmasına neden olur. Klitoral yüzeyine inmeden, sadece kllitoris yüzeyine bir baski ve sürtünme uygulayarak yapılan mastürbasyonla kızlık zarına zarar vermez.

Kızlık zarı vajina girişinde bulunan ve iç dudaktan yaklaşık 1-1,5 cm gerisinde yer alan zarsı bir yapıdır. Bunun ortasında bir delik bulunur. Bu deliğin içinde geniş bir cisim geçerse bu şekilde yırtılma olmaktadır. Mastürbasyon yaparken de bu bölgeye bir cisimle veya parmakla baskı uygulanması sonucu kızlık zarı yırtılabilmektedir.

Esnek kızlık zarı bulunanlarda ya da kızlık zarı deliği geniş olanlarda zarın yırtılmaması olasılığı vardır. Kızlık zarı sadece ilişki sırasında değil yüzeysel veya sürtünme yoluylada bozulabilir. Sürtünme sırasında kan gelebilir ve sürtünmeye bağlı kızlık zarının dışında sıyrıkların oluşması neden olabilir.

Anal veya Oral İlişki İle Kızlık Zarı

Anal ilişki esnasında kızlık zarı bozulmaz.

Oral yolla ilişkinın kızlık zarı ile herhangi bir ilgisi yoktur. Ancak bu esnada el ile mastürbasyon yapılıyorsa aşırı basınç uygulamaktan kaçınmak gerekir.

Kızlık Zarı Bozulmadan Hamile Kalınabilir Mi ?

Kızlık zarının bozulmaması hamilileğe engel değildir. Kızlık zarı her ne kadar süzgeç görevi görse de çoğu zaman yırtılmadan hamile kalmak mümkündür. Yeterli miktarda spermin hızlı hareket yeteneği ile tüplerde bekleyen yumurtaya ulaşması (vajinadan içeriye kanallara) geçmesi ile döllenme oluşur. 

Kızlık zarı yırtılmadan da hamile kalınması mümkündür. Bu genellikle sürtünme yoluyla birlikte olan çiftlerde spermlerin vajinal salgılarla üst genital organlara ulaşması ve buradayumurtayı dölleyerek gebelik oluşması sayesinde olmaktadır. Bu nedenle tam illişkinin olmaması (dışarıya boşalma ile) gebelik şansı düşük gibi görünsede, gebelik oluşurabilir.

Kızlık Zarı Yırtıldıktan Sonra Karşılaşılabilecek Riskler

Kızlık zarı yırtılmasına tıp literatüründe "himenal perforasyon" adı verilir. Halkımız kızlık zarı yırtılmasını; kızlık zarı patlaması, kızlığın bozulması, kızlığın gitmesi, bekaretin bozulması ve kızlık zarı delinmesi gibi değişik şekillerde ifade etmektedirler.

Kızlık zarı içi boş (delik) olan ve vajina girişinde yerleşmiş olan bir membrandır. İçi boş olduğu için kızlık zarının patlaması, delinmesi gibi ifadelerin kullanılması yanlıştır.

Belki de kızlık zarının açılması, bütünlüğünün bozulması veya kızlığın esnemesi gibi tabirlerle olayı isimlendirmek  daha doğru olacaktır. 

Kanama: Kanamanın bir miktar olması normal kabul edilmekle birlikte çok aşırı kanama ancak himen ile beraber etraf dokular da yırtıldığı zaman gerçekleşir ve mutlaka bir jinekolojik muayene olmak gerekir.

Enfeksiyon: Kötü hijyenik alışkanlıkları olan kişilerde vajinal kanalda bulunan bakteriler ile ya da buna ilave olan değişik etkenlerle genital organlarda enfeksiyon ortaya çıkabilir.

Fistül Formasyonu: Kızlık zarı yırtığı çevre dokuları da içine alırsa rekto- vajinal ya da vasiko -vajinal fistüller oluşabilir. Bu fistül denilen ince kanallardan büyük abdest ya da idrar çıkışı gözlenebilir. Bu durum çok nadir rastlanan operasyon gerektiren bir durumdur.

Bekaret Kontrolü

Kanamanın olup olmaması ile kızlık zarının bozulup bozulmadığı anlaşılamaz, bu ancak bir kızlık zarı (himen) muayenesi ile anlaşılır.

Bekaret kontrolü nasıl yapılır?

Muayene son derece kısa ve ağrısız bir işlemdir. Bunun için uzman jinekolog gazlı bez ile büyük dudakları çekerek kızlık zarını gözlemler, böylelikle kişinin bakire olup olmadığı anlaşılmış olur.

Kendi kendine kızlık muayenesi olmaz. Ayna ile hymeni görebilirsiniz ancak bunu yorumlamak bir deneyim gerektirir.

Bazı durumlarda bir jinekolog bile buna karar veremeyebilir ve “kolposkopik incelemeye” gereksinim duyabilir. Kolposkopi cihazı, vajenin, rahim ağzı ve dış genital organların bir mikroskopla büyütülerek incelenmesini sağlayan cihazdır. Özellikle “doğal çentik” bulunan hymenlerde bekaret kararını vermek güç olabilir.

Esnek Kızlık Zarları
%15-20 oranında görülmektedir. Kolejen doku oranı çok fazla olduğu için ilk ilişkide kanama çok az veya hiç olmayabilir.
Doğuştan olan bir durumdur müdahele gerektirmez. Normal doğum esnasında veya vajinal müdahalelerde yırtılabilir. Kanama beklentisi ile birlikte olan çiftelerin kanama olmaması her iki çift için de sorun yaratabilir. Ancak, muayene ile anlaşılmaktadır.

Kızlık Zarında Doğal Çentik Nedir
Kızlık zarında herhangi bir ilişki yaşanmamasına rağmen zarın serbest kenarı dümdüz değildir ve girinti çıkıntı şeklinde doğul çentikler bulunabilir. %20 doğuştan gelen yapısal bir durumdur.
Doğal çentiklerin değerlendirilmesi kızlık zarı muayeneleri sırasında adli doktorların vereceği bekaret raporları bakımından önemlidir.

Kızlık Zarı Kendiliğinden İyileşir Mi ?
Bozulan veya yırtılan zardaki uçlar bir hafta sonra kapansada,kendiliğinden iyileşmez.
İlk ilişkiden sonraki ilişkide kanama yaşanmaz. Sonraki ilişkide yırtık olan yerde kanama olmaz, küçük oluşan yırtıklarda kanama yaşananabilir. Bozulan kızlık zarı bekaret muayenesi yapılarak gerekirse diktirme işlemi için karar verilir.

Kızlık Zarı Bozulmadan Kürtaj Yapılabilir Mi?
Kızlık zarı bozulmadan kürtaj yapılması kızlık zarının yapısına (genişliğine) bağlıdır. Oluşan gebeliklerde ince aletlerle kürtaj yapılabilir. Tüm hassasiyete rağmen kızlık zarının bozulabileceği göz önüne alınmalıdır.

 

Duyurular

KIZLIK ZARI DİKİMİ ameliyatında kalıcı flep yöntemiyle sadece 30 dakikada kesin ve garanti sonuç


Kızlık zarı dikimi nasıl yapılır? Kızlık zarı diktirme operasyonları, uzun ve kısa vadeli kızlık zarı onarımı, kızlık zarı tamiri nedir?


Problemsiz ilk Gece Estetik Görünüm
Geçici ve Kalıcı Dikimi ve Tamiri


Bilgi mahremiyeti yasal hakkınızdır. Bilgileriniz tümüyle gizli tutulacaktır. (T.C. Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği, RG., 01.08.1998, 23420)


Kızlık Zarı Dikimi Muayenesi ve Tamiri

Sağlıklı, Güvenilir, Estetik, Gizli Geçici ve Kalıcı Kızlıkzarı Dikimi‎


KIZLIK ZARI DİKİMİ ameliyatında kalıcı flep yöntemiyle sadece 30 dakikada kesin ve garanti sonuç


Kızlık zarı dikimi nasıl yapılır? Kızlık zarı diktirme operasyonları, uzun ve kısa vadeli kızlık zarı onarımı, kızlık zarı tamiri nedir?


Problemsiz ilk Gece Estetik Görünüm
Geçici ve Kalıcı Dikimi ve Tamiri


Bilgi mahremiyeti yasal hakkınızdır. Bilgileriniz tümüyle gizli tutulacaktır. (T.C. Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği, RG., 01.08.1998, 23420)


Kızlık Zarı Dikimi Muayenesi ve Tamiri

Sağlıklı, Güvenilir, Estetik, Gizli Geçici ve Kalıcı Kızlıkzarı Dikimi‎


KIZLIK ZARI DİKİMİ ameliyatında kalıcı flep yöntemiyle sadece 30 dakikada kesin ve garanti sonuç


Kızlık zarı dikimi nasıl yapılır? Kızlık zarı diktirme operasyonları, uzun ve kısa vadeli kızlık zarı onarımı, kızlık zarı tamiri nedir?


Problemsiz ilk Gece Estetik Görünüm
Geçici ve Kalıcı Dikimi ve Tamiri


Bilgi mahremiyeti yasal hakkınızdır. Bilgileriniz tümüyle gizli tutulacaktır. (T.C. Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği, RG., 01.08.1998, 23420)


Kızlık Zarı Dikimi Muayenesi ve Tamiri

Sağlıklı, Güvenilir, Estetik, Gizli Geçici ve Kalıcı Kızlıkzarı Dikimi‎


KIZLIK ZARI DİKİMİ ameliyatında kalıcı flep yöntemiyle sadece 30 dakikada kesin ve garanti sonuç


Kızlık zarı dikimi nasıl yapılır? Kızlık zarı diktirme operasyonları, uzun ve kısa vadeli kızlık zarı onarımı, kızlık zarı tamiri nedir?


Problemsiz ilk Gece Estetik Görünüm
Geçici ve Kalıcı Dikimi ve Tamiri


Bilgi mahremiyeti yasal hakkınızdır. Bilgileriniz tümüyle gizli tutulacaktır. (T.C. Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği, RG., 01.08.1998, 23420)


Kızlık Zarı Dikimi Muayenesi ve Tamiri

Sağlıklı, Güvenilir, Estetik, Gizli Geçici ve Kalıcı Kızlıkzarı Dikimi‎


KIZLIK ZARI DİKİMİ ameliyatında kalıcı flep yöntemiyle sadece 30 dakikada kesin ve garanti sonuç


Kızlık zarı dikimi nasıl yapılır? Kızlık zarı diktirme operasyonları, uzun ve kısa vadeli kızlık zarı onarımı, kızlık zarı tamiri nedir?


Problemsiz ilk Gece Estetik Görünüm
Geçici ve Kalıcı Dikimi ve Tamiri


Bilgi mahremiyeti yasal hakkınızdır. Bilgileriniz tümüyle gizli tutulacaktır. (T.C. Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği, RG., 01.08.1998, 23420)


Kızlık Zarı Dikimi Muayenesi ve Tamiri

Sağlıklı, Güvenilir, Estetik, Gizli Geçici ve Kalıcı Kızlıkzarı Dikimi‎


KIZLIK ZARI DİKİMİ ameliyatında kalıcı flep yöntemiyle sadece 30 dakikada kesin ve garanti sonuç


Kızlık zarı dikimi nasıl yapılır? Kızlık zarı diktirme operasyonları, uzun ve kısa vadeli kızlık zarı onarımı, kızlık zarı tamiri nedir?


Problemsiz ilk Gece Estetik Görünüm
Geçici ve Kalıcı Dikimi ve Tamiri


Bilgi mahremiyeti yasal hakkınızdır. Bilgileriniz tümüyle gizli tutulacaktır. (T.C. Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği, RG., 01.08.1998, 23420)


Kızlık Zarı Dikimi Muayenesi ve Tamiri

Sağlıklı, Güvenilir, Estetik, Gizli Geçici ve Kalıcı Kızlıkzarı Dikimi‎


KIZLIK ZARI DİKİMİ ameliyatında kalıcı flep yöntemiyle sadece 30 dakikada kesin ve garanti sonuç


Kızlık zarı dikimi nasıl yapılır? Kızlık zarı diktirme operasyonları, uzun ve kısa vadeli kızlık zarı onarımı, kızlık zarı tamiri nedir?


Problemsiz ilk Gece Estetik Görünüm
Geçici ve Kalıcı Dikimi ve Tamiri


Bilgi mahremiyeti yasal hakkınızdır. Bilgileriniz tümüyle gizli tutulacaktır. (T.C. Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği, RG., 01.08.1998, 23420)


Kızlık Zarı Dikimi Muayenesi ve Tamiri

Sağlıklı, Güvenilir, Estetik, Gizli Geçici ve Kalıcı Kızlıkzarı Dikimi‎


KIZLIK ZARI DİKİMİ ameliyatında kalıcı flep yöntemiyle sadece 30 dakikada kesin ve garanti sonuç


Kızlık zarı dikimi nasıl yapılır? Kızlık zarı diktirme operasyonları, uzun ve kısa vadeli kızlık zarı onarımı, kızlık zarı tamiri nedir?


Problemsiz ilk Gece Estetik Görünüm
Geçici ve Kalıcı Dikimi ve Tamiri


Bilgi mahremiyeti yasal hakkınızdır. Bilgileriniz tümüyle gizli tutulacaktır. (T.C. Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği, RG., 01.08.1998, 23420)


Kızlık Zarı Dikimi Muayenesi ve Tamiri

Sağlıklı, Güvenilir, Estetik, Gizli Geçici ve Kalıcı Kızlıkzarı Dikimi‎Hakkımızda

Bizi takip etmeye devam edin. Yeniliklerimizden ilk önce siz haberdar olun.

SOSYAL MEDYA:

    

Bursa Kızlık Zarı

Lütfen daha iyi bir hizmet için bilgi almak istediğiniz konularda bizimle irtibata geçin:
  muratarslanmd (@) gmail.com
  +90 224 249 88 38
  +90 224 249 88 38
 © Design BursaWebTasarım